Наявність держакту - ще не гарантія | Money Talks UA - форум с оплатой за сообщения | 1

  

Наявність держакту - ще не гарантія

Общие вопросы связанные с инвестициями в землю, оформление земли, участков и др. (0,5 Points)

Наявність держакту - ще не гарантія

Сообщение Admin » 26 июл 2011, 08:58

Першим питанням, який стоятиме на порядку денному Верховної Ради після літніх канікул, стане проект закону про ринок землі. Однак на практиці вільний продаж сільськогосподарських земель може перерости у хаос.

Перший крок до вільного продажу сільськогосподарських земель законодавці зробили ще перед канікулами ухвалено закон про земельний кадастр. Цей закон має зробити абсолютно прозорою інформацію про землі. Кожен громадянин зможе, наприклад, за допомогою інтернету дізнатися: хто власник земельної ділянки, яка ії площа або хто орендує, скільки років. Сьогодні цією інформацією володіють тільки чиновники та надають її не усім, зазначають у харківській організації "Спілка землевпорядників".

Земельний хаос. Приклад Харківщини

Після скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, як очікується, вже на початку 2012 року чимало землевласників вийде на ринок з пропозицією про продаж ділянок. Зокрема, у Харківській області у володінні громадян перебувають майже два мільйони гектарів. Експерти вважають, що бюрократична машина не готова до формування ринку землі, а потенційним покупцям слід бути обережними.

Максимум п"ятьом з двадцяти людей, що відстояли чергу у ночі біля управління земельних ресурсів, вдається здати документи на оформлення землі. Та потім, замість прописаних у законі 5-10 днів, "місяцями, а частіше роками" доводиться очікувати спочатку на передачу документів у кадастровий центр, а потім на отримання бажаного держакту на землю. "У нас, наприклад, два колишні радгоспи, це 400 чоловік, і досі не мають держактів",- каже голова обласної громадської організації "Спілка землевпорядників" Роман Леонов. За його словами, навряд чи ситуація в офіційних інстанціях зміниться до січня 2012 року.

Наявність держакту - ще не гарантія

Майже усі держакти, що були видані до 2003 року, не зафіксовані у земельному кадастрі. Як розповідає Ігор Балака, голова комітету з питань нерухомості, інвестицій та розвитку Європейської бізнес асоціації, "є багато випадків, коли під час продажу з"ясовується, що земельна ділянка вже належить комусь із сусіднього села ще з 90-их років. Або оформлення договору оренди зупиняє рішення суду, тому що на цю землю є держакт". На думку Балаки, відсутність єдиного реєстру та бюрократичний безлад на користь спекулянтам, які попри мораторій і не припиняли скуповувати землю за різними "прихованими схемами".
Deutsche Welle - 11/07/2011
Аватара пользователя
Admin
Site Admin
 
Сообщения: 1537
Зарегистрирован: 12 июл 2011, 00:10
Заработал: 0.00  

Re: Наявність держакту - ще не гарантія

Сообщение bigboy » 25 июл 2013, 13:42

таких ситуаций в Украине - сотни((
Аватара пользователя
bigboy
Стандарт
 
Сообщения: 111
Зарегистрирован: 08 июн 2013, 13:48Re: Наявність держакту - ще не гарантія

Сообщение Vasechek » 02 окт 2019, 15:20

Так і є.
Аватара пользователя
Vasechek
Стандарт
 
Сообщения: 7
Зарегистрирован: 02 окт 2019, 15:14  

Вернуться в ОбщееКто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 0

_
cron